Урожай громаді

Допомогли із виданням книжки

Опубліковано: 27-12-2016


Урожай громаді

ГОРОДИЩИНА. Відомості про село Петрики загубилися  чи залишилися десь у рукописах, тому його жителі вирішили віднайти матеріали і видати книжку, щоб зберегти історію села для нащадків.

Серед найактивніших пошукачів  – сільський голова Наталя Гибало. Саме вона почала цікавитися цим питанням та знайшла людей, які й реалізували задумане.

 – Знаєте, я не корінний житель села, однак мені цікава його історія. Почала шукати інформацію про населений пункт, але її ніде не було. Доля звела мене з краєзнавцем із обласного центру Миколою Щербиною та працівником архіву зі столиці Василем Шепелюком. Завдяки їхнім знанням, досвіду та невтомній праці з’явилася книжка. Ми разом опитували старих людей, збирали фотографії, шукали документальні свідчення. Коли я почула про конкурс на кращий проект від «Урожай-громаді», то взяла в ньому участь і виграла. Відтак завдяки Фонду   побачила світ книжка «Село моє – мій світ». Вона вийшла накладом 200 примірників, однак має неабияку популярність серед місцевих жителів, – розповідає сільський голова Наталя Гибало.

Директор філії «Урожаю» АФ «Батьківщина Шевченка», волонтер  Василь Щербатюк теж залюбки розповідає про видання книжки.

 – Я радий з того, що вдалося втілити в життя цей проект. Адже часто можна почути, що сільські жителі здебільшого переймаються господарством. Як виявилося, ні. На прикладі книжки про Петрики вдалося спростувати таку думку і нагадати, що духовність із діда-прадіда йшла саме із села, з української глибинки, а в місті вона часто втрачалася, нівелювалася. А знати своє коріння потрібно кожному, незалежно від місця проживання, – коментує  Василь Щербатюк.

 

 


Повернутися на попередню сторінку