Урожай громаді

Форум для представників громад-2018

Опубліковано: 13-03-2018


Урожай громаді

Підсумки та плани на майбутнє… У Черкасах на Форум із  питань взаємовигідного партнерства громади, бізнесу та влади, який на початку березня  ініціювали ТОВ «НВФ «Урожай» (Група МХП) та БО «БФ «Урожай-громаді», зібрались близько ста представників. Головне завдання зустрічі – окрести пріоритети подальшої співпраці.  Форум став вже традиційним, адже цьогоріч проводиться втретє.

Спільно із Благодійним фондом «Урожай-громаді» вдалося реалізувати соціальних проектів на 8,5 млн грн, надаючи підтримку близько 100 населеним пунктам Черкаської та Київської областей.

І це не лише ініціативи, спрямовані на розбудову інфраструктури. Протягом минулого року приділяли особливу увагу підтримці молоді, якості життя, організовували поїздки за кордон для переймання досвіду успішних громад, навчання для сільських голів.

Головна мета проектів, говорить директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік, - розвиток сільських територій, спроможності та незалежності громад.

-        Подібна зустріч з представниками громад – це ще один крок до налагодження якісної співпраці з ними, - розповідає директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік. – Адже наше підприємство зацікавлене в тому, щоб території присутності агроіндустріального холдингу МХП розвивалися, а не занепадали, як більшість сіл сьогодні. Для цього ми насамперед залишаємося сумлінним платником податків, скажімо, тільки торік «Урожай» сплатив  понад 200 млн грн у бюджети різних рівнів. Додатково спрямовуємо кошти на підтримку соціальної сфери сіл: на ремонт закладів охорони здоров’я, шкіл, сільських будинків культури тощо. Таким чином ми намагаємося жити одним життям з селом, з тими людьми, які довірили нам свої земельні ділянки.

У свою чергу директор благодійного фонду "Урожай-громаді" Тетяна Волочай представила проекти, які вдалося реалізувати протягом 2017  року. Жартує, все зроблене складно вмістити в одну презентацію.

-        Для нас важливо, щоб проекти були актуальними для людей. І коли сільські голови говорять, що вони готові працювати на умовах  співфінансування, то це свідчить про важливість проблеми, – зауважує Тетяна Волочай. – Цього року ми вже втретє пропонуємо громадам брати участь у  конкурсі мікрогрантів. Перемогу здобудуть десять авторів найбільш соціально значущих проектів і отримають на їх реалізацію по 50 тисяч гривень. До речі, ми беремо на себе і  зобов’язання з організації навчання сільських голів писати проекти та подавати конкурсні заявки.  Також переможці конкурсу мікрогрантів матимуть можливість відвідати одну з європейських країн  і перейняти досвід місцевого самоврядування.

Якщо кілька років тому учасники конкурсу мікрогрантів, оголошеного Фондом,  зосереджували увагу на «проблемах сьогоденних» на зразок заміни вікон у приміщеннях, ремонтів доріг, то зараз найчастіше – на проблемах розвитку громад.

Також серед учасників Форуму було проведено розіграш цінних подарунків. Нетбук дістався Наталії Гибало, голові Петриків, що на Городищині. А  настільні канцелярські набори виграли голова Беркозівки, що на Канівщині, Іван Вощан, та голова Моринської ОТГ, що на Корсунщині, Анатолій Видута. 


Повернутися на попередню сторінку