Урожай громаді

Молоді волонтери мандрували і безкоштовно попрацювали в селах

Опубліковано: 25-09-2017Забезпечити село робочою силою на один день, щоб зробити важливу для громади справу. Таку мету передбачає проект від волонтерського руху «Хелп енд тревел» у співпраці з Благодійним Фондом «Урожай-громаді»,  який 23 липня стартував у кількох селах Київської області. Зокрема і в Миронівському  районі. 20 молодих людей з усієї України вирушили у своєрідний тур малими населеними пунктами не лише для того, щоб реалізувати добру справу, а й згуртувати місцеву молодь навколо ідеї про те, що зробити село кращим можна  власними силами та   ініціативою. Як розповів співзасновник проекту Денис Андрущенко, молоді люди в його команді попередньо проходять відбірковий тур, заповнюють анкети.   Крім роботи, вони помандрують Україною під час переїздів, залишаючи по собі добрий слід. Так, у  Росаві молодь почистила  місцеву річку від старих дерев та заростів, в Козині пофарбувала міст та альтанку. Подібний тур вже дев’ятий в Україні. За 5 років роботи проекту вдалося залучити понад 150 молодих хлопців та дівчат, які зробили добрі справи в більше ніж 55 малих населених пунктах.

  • Ми вденьпрацювали, а ввечері збиралися на культурні вечори біля багаття спільно з місцевою молоддю. До речі, відпочинок не передбачав вживання спиртного, наркотиків та паління сигарет. Це завжди абсолютно здорова атмосфера спілкування,– наголошує Денис Андрущенко. – Ми хочемо, щоб іще більше молоді відкривало для себе Україну, а малі громади отримували увагу, на яку заслуговують.

Так, за словами сільського голови Козина Людмили Колеснік, проект у їхньому селі вдався. І хоч місцева молодь не одразу приєдналася до волонтерів, проте почувши, що чужі люди приїхали безкоштовно пофарбувати їм місток, ввечері до клубу зійшлося чимало людей.

  • Після того, як робота була зроблена і волонтери відпочили, ми ввечері поставили колом лавочки і всі мовчки слухали, як вони розповідали про те, як їздять Україною, чого навчаються і що це їм дає. Для наших людей такий своєрідний круглий стіл біля клубу був відкриттям, кожен старався згадати, що він особисто доброго зробив для села. Вже навіть запланували, що на одній з вулиць організуємо збір пластикових пляшок, – хвалиться результатами проекту Людмила Колеснік. – Дуже допоміг нам і директор місцевої філії «Урожаю» Василь Харченко, організував доставку і харчування людей.

Для сільської голови Росави Тетяни Бондар подібний проект теж свого роду  відкриття. Бо міська молодь змогла спільно з громадою зробити ту  роботу, до якою ніколи не доходили руки в місцевих.

  • Ми спільно розчищали берег річки. За три години всі потомилися, але роботу зробили серйозну. Сама отримала задоволення і від того, що гуртом швидко впоралися з завданням, і від спілкування. Волонтери – надзвичайно цікаві люди. Якби й наступного року такі проекти були, - додає Тетяна Бондар.

 

Команда молодих людей 18-26 років демонструють яскравий приклад того, як можна власною ініціативою і  власними силами, приміром, відремонтувати зупинку, пофарбувати будинок культури чи облагородити територію місцевого парку. Команда працює на волонтерських засадах, від громади потребує лише обіду та місця для ночівлі, чим найчастіше слугує спортивний зал школи. Спальні мішки волонтери  привозять з собою.

Цей проект, на думку директора Благодійного фонду «Урожай-громаді» (засновник Фонду є сільськогосподарське підприємство «Урожай», яке орендує в цих селах землі) Тетяни Волочай, надзвичайно важливий насамперед для  сільської молоді, яка завтра впливатиме на те, яким шляхом піде наша країна  в майбутньому. Оскільки волонтерська практика серед молоді не просто популярна за кордоном, а є обов’язковою під час вступу до вищих навчальних закладів, то й Україна має активно запроваджувати такі ініціативи.

  • Для молодих людей, що проживають у селахі які не мають достатнього спілкування з цікавими особистостями,час, проведений разом з нашими волонтерами, надзвичайно цінний і корисний. Бо, впевнена, не може бути нудно з тимже Денисом Андрущенком, який побував у США, Мексиці… Йому не просто є що розповісти молоді, він говорить з нею однією мовою. Надихнувшись таким прикладом, молоді люди з сіл самі захочуть реалізовувати вже власні проекти у власномуселі, – наголошує Тетяна Волочай.

Автобус для переїзду команді волонтерів надав Департамент молоді і спорту Київської облдержадміністрації.


Повернутися на попередню сторінку