Урожай громаді

Благодійність-2016: спроби, перемоги, підсумки

Опубліковано: 27-12-2016 Цілий рік роботи –  ніби один день. Але пройдений за цей час нашим Благодійним фондом шлях говорить про суттєвий часовий відрізок. І те, що його наповнює, – гордість для мене. Хоча дещо стало уроком,  цінність якого – у висновках.

Діяльність Благодійного фонду, який я очолюю, у 2016 році поділяється на дві частини:

  • Проекти, якими я пишаюся;

  • Проекти, до яких я байдужа ( переконалася, що вони неефективні). Це наші «давальницькі» операції, які закривали бюджетні дірки в сільських бюджетах згідно з листами-проханнями сільських голів. Мені не подобається це робити, адже громада їх не оцінює.

 Поділюся враженями про проекти, якими  пишаюся, які справді створюють цінність в нашому світі і  нашому майбутньому.

 

 

1. Проект  «Центр активного довголіття»  в рамках реалізації  гранту від міжнародних фондів «Східна Європа» та «Монсанто». Цей проект об’єднав активістів, які переймаються здоров’ям  пенсіонерів.  Написавши якісний проект,   ми абсолютно прозоро (актуальне слово нині)   придбали обладнання та облаштували соляну кімнату й тренажерний зал для літніх людей Черкаського району та міста Черкаси.  Вартість проекту 283 000 гривень.

 

2. Проект «Час діяти!» для активізації сільських громад, в рамках якого відбулося багато корисних подій:

Навчання  активістів сільських громад основам залучення коштів на суспільно-корисні справи. Спочатку ми провели мега-тренінг із гуру з  фандрейзингу України Русланом Крапличем, а потім в малих групах виписували проекти, бюджети, мету. У цьому нам допомагали  тренери Ольга Дацько та Любов Ропало. Гроші на навчання ми залучили з конкурсу, який проводила облдержадміністрація для неурядових організацій.  Вдалося залучити  45 024 гривень.

 

 

Власне конкурс Мікро-грантів, де кожен з учасників презентував свою ідею та проект, а комісія обрала10 найкращих,   найпрозоріших, найбільш суспільно корисних. Кожен переможець отримав 20 000 гривень на реалізацію своєї ідеї. Таким чином, в селах додатково з’явилися три дитячі та спортивні майданчики, облаштовано громадську криницю,придбано баки для сортування сміття, підсипано дороги тощо.

 

І найприємніше – чудова навчальна подорож для переможців до Польщі. Як наші польські сусіди живуть і розвиваються, залучають гроші та реалізують ініціативи. Та що й казати, дехто із голів сіл взагалі ніколи не був за кордоном! А з нашим Фондом їм трапилася нагода побувати навіть у Берліні!

 

3. Чотири експерименти із залученням коштів у громадах. Спонсори, донори, благодійники… Це все добре, та чи готові самі люди, малозабезпечені,які живуть у громадах, «проголосувати» гривнею за суспільно корисну справу: за ремонт у спортзалі, за реконструкцію даху сільського будинку культури, за встановлення системи відеоспостереження у селі, відновлення водопостачання тощо? Відповідь – ТАК! Якщо голова села та сільські депутати на своєму місці, то люди здають кошти на суспільно корисні справи.Це ми довели в чотирьох селах: Чаплинка, Шубині Стави, Моринці та Тростянець.Зібрали 40 000 гривень.

4. Молодь. А саме школярі.Також відвідали Європу. Це було дві навчальні поїздки до Польщі та до Німеччини.Подорожі були інтеграційними для розвитку співдружності між європейськими країнами.У Польщі наші українські діти навчалися суспільно-корисніймайстерності – МЕДІАЦІЇ. По-простому – мирне владнання конфліктів. Наш фонд обрали міжнародним партнером, поїздку фінансували Ради у питаннях молоді - України, Польщі та Німеччини. Сума залучених коштів на ці проекти становмила 91 700 гривень.

 

5. Оздоровлення дітей на морі в місті Бердянськ Запорізької області. 81 школяр із Лисянського, Звенигородського та Городищенського районів БЕЗКОШТОВНО відпочили, оздоровилися та розважилися по санаторно-курортним путівкам на загальну суму 324 000 гривень. Таку можливість нам надав Дитячий фонд України, а наш благодійний фонд став партнером у частині координації груп, пошуку наставників та організації доставки діток, які потребували оздоровлення.Цей проект мені подобається партнерством, об’єднанням зусиль для доброї справи.

6. «Сильні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», фінансовану Польським та Канадським Посольствами. Дуже сильна програма, яка включала серйозне навчання локальному аналізу громад, вивченню потреб та освоєнню досвіду передових громад та громадських організацій.В рамках проекту ми вивчили проблеми села Моринці, визначили пріоритетним напрямок безпеки та встановили систему відеоспостереженняу селі. Тепер «крадіїв» майна з особистих господарств видно у відеокамери. Це взірець того, як може об’єднатися влада, громада та бізнес.Наприкінці проекту відбулося стажування у Львівській області, де я особисто познайомилася з носіями нового українського менталітету:зустрілася з селянами, які здатні припинити незаконну вирубку лісу та зібрати гроші і власними силами облаштувати парк.

Ось такі шість  проектів надихають мене,  змушують  рухатися далі, вірити у хороше і світле майбутнє, аніж витрачати купу грошей на вікна, у той час як стіни та підлога лишаються холодними, а з дверей віє протягом.

 


Повернутися на попередню сторінку