Урожай громаді

Дитячі очі світилися радістю

Опубліковано: 25-02-2016


Урожай громаді

Дітки несміливо переступали поріг кабінету трудового навчання Вікнинського НВК, ще не відаючи, для чого їх сюди запросили. А через кілька хвилин хлопчики і дівчатка вже сиділи за спільним столом, захоплені цікавою роботою.

Кожен з них обрав собі звірятко, вирізане з картону. І відтоді їх старший друг Анна Бібік зверталася до зайчиків, лисичок, ведмедиків і котиків. Під її керівництвом «звірятка» обводили свої рученята на кольоровому картоні, акуратно вирізали їх. А потім при допомозі  шкільних наставників Наталії Авраменко, Любові Сущенко, Галини Російчук  папір оживав. Ручки, схожі на маленькі деревця, діти прикрасили різнокольоровими  листочками, квіточками, сердечками.

  • Незабаром День Святого Валентина, - ділиться враженнями першокласник Артемчик Бондаренко. – Я вже думав, що подарувати в це свято батькам, яких дуже люблю. Радий, що встиг на такому цікавому занятті виготовити дві ручки, бо в мене ж їх дві. Тепер одну подарую мамі, а другу – татові, як повернеться додому.

Цього дня ніхто не говорив дітям про те, що їх об’єднує. Адже маленькі серця і так відчувають тривогу за татусів, які несуть службу у зоні АТО і зайвий раз  нагадувати їм про це не слід. Вони ще багато чого не розуміють, але знають, що рідних їм людей зараз немає поряд, що на мамині плечі лягають турботи по дому і господарству, а ненька не може заснути, доки тато не знайде можливості зателефонувати з-під Артемівська чи Краматорська і промовити: «Сьогодні усе спокійно, поцілуй дітей і відпочивай».

  • Благодійний фонд «Урожай-громаді», який очолює Тетяна Волочай,  взяв участь у конкурсі і виграв гранд за підтримки Благодійної організації «Львівська освітня фундація». – Розповідає наставник , волонтер Анна Бібік. – Цей проект ми реалізовуватимемо у Вікнинському НВК, де навчається і виховується 13 дітей учасників АТО.  До вересня я спільно з учителями працюватиму з цими дітьми – надаватимемо допомогу в навчанні, гуртковій роботі, організовуватимемо цікаве дозвілля, за необхідності, консультації спеціалістів – лікарів, психологів. Я, як наставник, або іншими словами «старший брат» докладу всіх зусиль, аби створити  у колі цих дітей приємну, позитивну атмосферу. Сьогодні передаю школярикам  тенісні ракетки, конструктори, бісер. Разом з наставниками вони зможуть творити, цікавіше і змістовніше готуватися до занять і проводити вільний час.

Повернутися на попередню сторінку